02/07/2021

Redovnim pregledom vozila u ovlašćenim i stručnim servisima, u velikoj meri će se produžiti vek trajanja automobila i bezbednost vožnje, ali će se i bitno uticati na ekonomičnost i očuvanje životne sredine.

Redovni kontrolni pregledi izduvnih gasova i kontrola rada vozila ima za cilj da se utvrde nedostaci i neispravnosti, kako bi se što pre otklonili. Vozilo koje nije održavano na pravilan način može proizvesti do 50% više CO2 i imaće znatno veću potrošnju goriva, čime je stvoren nepotreban trošak i emisija štetnih gasova. Slično je i sa uljem za motor koje podmazuje elemente motora ali doprinosi i efikasnosti motora. Izmenu ulja u motoru treba obavljati redovno, prema uputstvima proizvođača. Pametno je izabrati što kvalitetnije sintetičko ulje, čime se može uštedeti i do 5% goriva.